Zastřešení bazénů

[su_slider source=“media: 270,269,154″ width=“640″ height=“250″ title=“no“ centered=“no“]

Využijte místo na své zahradě stylově. Budete-li se chtít koupat, stačí jednoduše odsunout zastřešení i se zahradním nábytkem.


Na rovné zastřešení bazénů používáme –  hliníkové slitiny EW6061T6. Rozměry hlavního nosnýho profilu jsou 98x60x4, 56x56x3. Kolejnice má šířku 120mm x 23mm, podkladový profil 50mm x 100mm x 2mm. Kotevní materiál je nerez.

Konstrukce pro zastřešení bazénů je svařována z masivních hliníkových profilů. Nabízí jednoduchý posuvný systém po hliníkové koleji. Nosnost zastřešení bazénu je 100 kg/m2. Jedná se o ojedinělý výrobek na trhu, který jinde nenajdete.

zastreseni6

Konstrukce zastřešení bazénů má z vnitřní strany polykarbonátovou deskou, která slouží jako parozábrana a izolace. Na vrchní část je možné dát dřevěné palubky, které budou opatřené olejovým nátěrem. I když prší, tak se o zastřešení bazénu nemusíte bát, protože dešťové srážky jsou odváděny spádem směrem ven ke kolejnicím.

Rozpětí zastřešení může být až 10 metrů.

Pojezd zastřešení bazénu může být buď manuální nebo elektrický. Při výběru elektrického pojezdu je nutné odvodnit jímku k instalaci plastové jímky, ve které bude instalován motor na 220V. Napojení je na proudový chránič. Zastřešení bazénů má 4 bezpečnostní čidla, které při narušení zastaví motor. Zastřešení je možné ovládat na dálkové ovládání.

Dřevěné palubky – terasovky mají rozměr 28 x 145 x 4 m – použité borové dřevo, které je ošetřené olejovým nátěrem dle zvoleného odstínu. Ceny naleznete v ceníku, obsahují tento materiál. Kalkulovaná cena je 300,-Kč/m2. Palubky z borového dřeva jsou mastné a obsahují smolu. Při pravidelné údržbě – nátěru venkovní strany, výrazně prodloužíte životnost zastřešení bazénu.

vzorník zastřešení bazénů

Palubky mohou být také plastové, venkovní, poté se však cena zvýší o 540,-Kč/m2, tzn. že celková cena bude 800,-Kč/m2. Běžná cena činí 980,-Kč/m2.

zastreseni1

Nabízíme také výrobu hliníkových podest – roštů pro instalaci palubek, s tím, že bude zachována výška pevné a posuvné terasy zastřešení.

Na zastřešení je možné nainstalovat umělý trávník.

zastreseni1

Stavební připravenost: Betonový ochoz kolem bazénu + piloty do prostoru odsunu. Piloty v rozteči 1 m, hloubka 50 cm (2 x ztracené bednění) v rovině – 65 mm oproti požadované rovinnosti kolejnice. Na tyto piloty se našroubuje podkladový AL profil 120 x 60 mm a následně pak kolejnice s rozměrem 120 x 27 mm.

Zde se můžete podívat na videa, jak posuvné zastřešení bazénů funguje.

zastreseni1

zastreseni1

zastreseni1